İlk olarak 2001 yılında Data Media olarak gerçekleştirdiğimiz Barkodlu Süt Alım projesi Data Media Süt Alım olarak ilk kez Burdur ili Kemer İlçesi Yakalar Köyünde uygulanmıştır. Daha sonra programımız tüm kooperatif işlemlerinin eklendiği versiyonu olan aves KOOPERATİF Paket Programıyla satışa sunulmuştur. Bizler yıllardır bu işin algoritması üzerine çalışıp yurtdışındaki fuarları ve indikatör firmaları ile direk bağlantı kurarak en güvenli ve sorunsuz yazılımı gerçekleştirmek için uğraştık ve halen de AR GE ye önem vererek çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yıllardır bizim sistemimiz üzerinden süt alımı yapan kooperatif ve işletmelerin başarı öykülerini referanslarımızdan dinleyebilirsiniz.

Programın Amacı

Kooperatiflerde gerçekleşen üretim ve tüketimin online olarak en kısa zamanda bir çok noktadan takip edilmesi. Muhasebe, kooperatif, üretici ve tedarikçi zincirini en kısa sürede bir araya getirmek.

Uygulama Alanları

Süt Toplama Merkezleri
Gezici Süt Toplayan Kooperatifler
Gezici Araç Üstü Süt Toplayan İşletmeler
Mobil Süt Toplama İşi Yapanlar
Üretim Yapan Kooperatifler
Sulama Kooperatifleri
Orman Kooperatifleri
Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri
Toplu Sağım Merkezleri ve Çiftlikler
Mandıralar vb.

Süt Otomasyonun Çalışma Şekli

Üretici üye bilgilerini içeren barkod tanıtım kartıyla süt toplama merkezlerine gelen üreticinin, barkod okuyucu yardımıyla programa tanıtılması ve günlük ürettiği sütü dijital teraziden hatasız gelen bilgiyle beraber hesabına kayıt edilmesi şeklindedir. Bu otomasyon iki farklı arayüzle çalışır. Birincisi süt toplama merkezinde süt alım ekranı, diğeri ise Kooperatif yönetiminin ve/veya muhasebe departmanının ana ekrandan bunları aynı zamanda görmesi şeklindedir. Aynı zamanda müstahsil faturası hazırlanması, üyeye yem, kepek vb. satışların yapılması. Kooperatifin süt firmaları için ürettiği sütleri satma ekranları ve diğer fonksiyonlarıyla kooperatiflerin vazgeçilmezi olmaktadır.

Muhasebecilerin süt defteri toplama işlemleri tevkifat listesi çıkarma, destekleme ve risturn hesaplamaları sistemden anında alınabilmektedir.

Örnek uygulamalarımızdan biri olan S.S.Yazıköy Sulama Kooperatifi bu uygulamaya geçmeden önce yaklaşık 1,5 saatte tamamladığı süt alım işlemini 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlamaktadır. Günde iki defa alınan süt için harcanan toplam süre 30 dk. dan azdır. Otomasyona başlamadan önce bu süre toplam 3 saatten fazlaydı. S.S.Yazıköy Kooperatifi günlük 14 ton süt kapasitesine sahip kooperatiflerimizdendir. Ay sonu işlemleri anında tek bir tuşla alınmakta ve yine tek bir tuşla müstahsil faturaları hazırlanmaktadır. Bu bilgiler aynı zamanda Burdur’daki muhasebe bürosundan anında izlenebilmektedir.

Örnek videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Tanıtım Sunusu için lütfen tıklayınız.

Kooperatifler ve süt toplama merkezleri için hazırlanmış olan otomasyonumuz sektöründe bir ilktir. Üretimden pazarlamaya kadar geçen süreçte müstahsillerden alınan ürünlerin satışına kadar geçen süreçte toplanması, pazarlanması gibi işlemlerin, en kısa sürede ve hatasız olarak yapıldığı otomasyonumuz kooperatifler ve sektör için vazgeçilmezi olmaktadır. Sistem istenirse kiosk halinde müşterilerimize teslim edilmektedir.

Sistemimiz tamamen SQL veritabanı üzerinden çalıştığı için çok güçlü ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Uzaktan bir cep bilgisayarı, yada uyumlu cep telefonuyla sistem dünyanın her yerinden güvenli bir şekilde izlenebilir. İstenirse program komple flash diskten çalışabilir. Birden çok süt toplama merkezi olan kooperatiflerde de online veri tabanı bağlantısı gerçekleştirilir. (Örnek:Burdur S.S.Karamanlı Sulama Kooperatifi) yada offline olarak  gün sonu işlemleri flash disk ile taşınabilir.

Her kullanıcıya verilen kullanıcı hakkı farklı olduğu için yetkisi dışındaki bölümleri kullanamaz.

Kooperatifler dilerse yazılımımız üzerinden komple üretim gerçekleştirebilir. Market otomasyonumuzla kooperatiflerinden üyelerine indirimli diğer müşterilere normal fiyattan ürün yada hizmet satabilirler.

Ayrıntılı bilgi için bizi arayın. Program Demosu  için tıklayınız.

 


Üstdeki Ekranda Ortak Bilgileri kaydedilir…

Sınırsız Stok Kartları F2-Yeni Tuşuna basılarak açılır….

Otomasyon kullanan müşterilerimizde direk olarak teraziden girilen süt verilerini ayrıca bu ekran yardımıyla da manuel olarak girebilirsiniz…

Müstahsil Makbuzu Tüm Ortaklar ekranında ay boyunca girilen sütler  F5-Fatura Hazırla tuşuyla otomatik olarak bağkur lu olan müstahsillerden bağkur kesintisi ve diğer yasal kesintiler yapılarak hesaplarına alacak kaydedilir..

Daha sonra bu müstahsil faturaları F9 -Yazdır Tuşuyla Matbu Müstahsil makbuzuna ard arda hızlı bir şekilde basılır…

Ayrıntılı bilgi için bizleri arayınız +90 532 465 2790 + 90 505 764 67 90

Not: Bu Web sayfası içeriğindeki tüm bilgi resim  video v.b. yayınların  yayın hakkı Data Media ya aitdir. İzinsiz kopyalanması, başka web sayfalarına konulması 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”,  gereğince suçtur.

Etiketler: aveskooperatif, barkodlu süt alım, süt toplama, terazi, indikatör, süt kabul, müstahsil, ulusal süt, süt kayıt, süt, kantar programı, kantar, araçta süt, loadcell, barkot, süt terazisi